felithegirl:

yigitpinarbasi:

Bazı arkadaşlarımın mutlu olmasını çok istiyorum. Çünkü kalplerini gördüm. Birini nasıl sevdiklerini, birini ne kadar sevebileceklerini ve sevdiklerinde ne kadar güzel olduklarını gördüm. O kadar naif seviyorlar ki. Kelimelerini özenle seçiyorlar onun hakkında konuşurken. Hiç kimse için kullanmadıkları sıfatları kullanıyorlar onun için. Kendilerinden önce onu düşünüyorlar. Severken inanıyorlar o kişinin güzel olduğuna. Öyle inanıyorlar ki, işler yolunda gitmediğinde bile bu inançları sarsılmıyor. Böyle insanlar varken ve bu kadar yakınımdalarken bir kadının bu denli sevemeyeceğine nasıl inanırım?

Bir gün bir kadın beni de böyle severse, tüm o kendimden verdiğim kadınlara bile bu denli parçalanmışken, o seven kadın için neleri göze alırım bilemiyorum. Sevgi güzel şeydi. Şeydi diyorum. Çünkü uzun zamandır kimseden bana karşı böyle bir şey hissetmedim.

Böyle okuyunca çok mutsuz olduğum falan düşünülüyor ama mutsuz değilim. Hissisizim biraz. Ne bileyim, sevmenin değerini bilip onu bir türlü bulamamak bok gibi bir şey. Zaman geçtikçe de içine işliyor. Öyle kalakalıyorsun.

Seven kadınlarınızı üzmeyin beyler. Çok değerli bir şeye sahipsiniz. Hollywood yıldızı o yakışıklı adamların bile aradığı tek şey bu. Siz sahipken içine sıçmayın. Yağmurda bekleyin. Üşümemesine özen gösterin. Sık sık gülümsetin. Saçlarıyla oynayın. İlgilenin.

Sizi bunlar insan yapar.